Novinka v sortimentu - bakterie do dešťové vody

Na letošní květen jsme si pro naše zákazníky představili novinku - přípravek Bakterie do dešťových nádrží. Spousta z nás se snaží dešťovou vodu zadržovat a využívat zejména k zalévání rostlin, ale lze s ní např. i splachovat, umývat auto, nebo jako v našem případě dopouštět zahradní bazén apod.

Co dělat, aby se voda v akumulační nádrži nekazila

Zachytávání dešťové vody

Existuje více způsobů, jak zachytávat dešťovou vodu. Ideální je podzemní nádrž, kde je voda chráněna před slunečními paprsky a výkyvy teplot nejsou až tak velké.

Snažme se také zabránit tomu, aby do nádrže vnikaly větší nečistoty z naší střechy a okapů, jako jsou zbytky listí, hmyz apod. pomocí instalace vhodného filtru. Za znečistění dešťové vody na jaře mohou především pyly, které však mechanické filtry většinou nezadrží.

Hnilobné procesy v nádrži pak doprovází zakalení nebo zezelenání dešťové vody, které bývá mnohdy doprovázeno nepříjemným zápachem.

Řešení – bakterie do dešťové vody

Bakterie do dešťové vody Sanbien

Sanbien Bakterie do dešťových nádrží je speciální vícesložková směs, vyvinutá pro retenční a akumulační nádrže. Část bakterií, které jsou naneseny na minerální látky okamžitě klesne ke dnu jímky a začne rozkládat organický odpad na dně nádrže. Větší část směsi zůstane na hladině a klesá ke dnu postupně, navazujíc na sebe plovoucí nečistoty, které jsou přítomny ve vodním sloupci.

Čistící efekt je patrný za několik dní až týdnů, dle typu znečištění. Bakterie dávkujeme do jímky zpravidla jednou měsíčně, 500 g balení přípravku tedy v případě nádrže o objemu 5 m3 vystačí na 7 měsíců. Pro majitele větších akumulačních nádrží je k dispozici také větší, cenově výhodné kilové balení bakterií do dešťové vody.

Bakterie obsažené v přípravku jsou samozřejmě nepatogenní a dešťová voda ošetřena přípravkem Bakterie do dešťových nádrží je velice vhodná k zalévání rostlin, včetně těch, které jsou určeny ke konzumaci.

 

Dále by Vás mohlo zajímat