Nejlepší bakterie do septiku

Septik je odpadní nádrž, které funguje na biologicko-mechanickém principu a bakterie v něm obsažené jsou pro jeho funkci naprosto nezbytné. Které z mnoho přípravků na trhu lze označit za nejlepší bakterie do septiku? Pojďme se společně podívat na to, co by měly ty nejkvalitnější přípravky splňovat.

Nejlepší bakterie do septiku

Co by měly nejlepší bakterie do septiku "umět"

1. Schopnost rozkládat organické látky

Nejlepší bakterie do septiku by měly být schopné efektivně rozkládat organické látky obsažené v odpadních vodách. To zahrnuje především lidské extrementy ale I zbytky tuků, olejů, bílkovin a dalších látky, které mohou být v septiku přítomny. Některé přípravky mohou být rovněž obohaceny o enzymy rozkládající celulázu (toaletní papír apod.)

2. Adaptabilita na různé podmínky

Bakterie by měly být schopné přizpůsobit se různým podmínkám v nádrží, včetně změn teploty, pH a nerovnému organickému zatížení. Obecně platí, že bakterie se velice snadno vypořádají s bežnými čistícími a kosmetickými přípravky s vyjímkou přípravků obsahující chlornan sodný (NaClO) - např. Savo, Domestos pod. Tyto výrobky skutečně působí jako v reklamě a zahubí 99.9% bakterií a to během velmi krátké doby. (1)

3. Prevence zápachů

Nejlepší bakterie do septiku by měly pomáhat snižovat zápachy spojené s odpadními vodami a septikovou nádrží. To zahrnuje rychlé rozkládání látek, které by mohly způsobit nežádoucí pachy.

4. Nízká produkce zbytkového kalu

Kvalitní přípravek by měl minimalizovat produkci zbytkového kalu v septiku a tak pomáhat snižovat potřebu jeho častého vyvážení.

5. Bezpečnost pro životní prostředí

Nejlepší bakterie do septiku by měly být biologicky nezávadné a šetrné k životnímu prostředí. To zajišťuje, že používání těchto bakterií nepoškozuje okolní ekosystémy.

6. Dlouhá životnost přípravku

Bakterie by měly mít dlouhou životnost a být schopné udržet svou aktivitu po dlouhou dobu. To zajišťuje konzistentní výkon a účinnost. Většina výrobků uvádí expiraci okolo 2 let, nicméně z našich poznatků vyplývá, že bakterie, které jsou v přípravku obsaženy ve formě spór jsou účinné I po deseti letech. Jejich největším nepřítelem je v tomto případě vlhkost, a proto je vždy nutné balení s přípravkem dobře uzavřít.

Bakterie do septiku od firmy Sanbien Service

Nejlepší bakterie do septiku

Při výběru bakterií do septiku je důležité číst a porozumět informacím na etiketách produktů, případně se konzultovat s odborníky a zvolit takový přípravek, který nejlépe odpovídají konkrétním potřebám vašeho odpadního systému.

Společnost Sanbien Service s.r.o působí na našem trhu již mnoho let a nabyté zkušenosti se promítají do kvality našich výrobků, které výše uvedená kritéria splňují.

Kompletní sortiment našich bakterií do septiku znaleznete ZDE

Další články z našeho blogu zabývající se podobnou tématikou

Zdroje

  1. https://www.academia.edu/11823964/Influence_of_disinfectants_on_domestic_wastewater_treatment_plant_performance (Igor Bodík, Slovenská technická univesita)