Bakterie do čov a jejich funkce

Bakterie do čov (čistírny odpadních vod) jsou klíčovým prvkem, který pomáhá přirozeně rozkládat a čistit odpadní vody, které vznikají v domácnostech. Tyto bakterie mají několik důležitých úkolů. Pojďme se na ně podívat.

čovka_1

 

Jak fungují bakterie do čov

 

  1. Rozklad organických látek: Bakterie jsou schopny efektivně rozkládat organické látky, jako jsou zbytky potravin, tuky, oleje a jiné látky obsažené v odpadních vodách. Tím dochází k biologickému procesu čištění vody.

 

  1.  Suplementace organických nedostatků: Účinné bakterie do čov umí suplementovat organické nedostatky u látkově málo nebo nerovnoměrně vytížených čistíren. Typicky se jedná o rekreační objekty ale rovněž mnohé domácnosti (ne každý v dnešní době pravidelně vaří, rodiče jsou v práci, děti ve školách a čistírna může být tzv. ´hladová´. Ano, i čovky mohou mít hlad :-)

 

  1. Zkrácení náběhu do plné kapacity po havárii, odstávce apod: Kvalitní přípravek posilňuje biocenózu v aktivační zóně čistírny, zkracuje náběh do plné kapacity po havárii, odstávce apod.

 

  1. Čištění znečištění: Bakterie absorbuji a odstraňují různé druhy znečištění, včetně dusičnanů a fosfátů, které mohou být přítomné v odpadních vodách.

 

  1. Prevence zápachu: Některé bakterie do čističky mají schopnost redukovat zápachy spojené s odpadními vodami, což přispívá k příjemnějšímu životnímu prostředí kolem čističky.

 

  1. Zlepšení kvality čištěné vody: Bakterie hrají klíčovou roli ve zlepšení kvality vody, která je vypouštěna z čističky. To je zvláště důležité v případě, kdy se čištěná voda vypouští zpět do přírody nebo do místní kanalizace.

 

  1. Snížení spotřeby chemikálií: Používání bakterií do čističky může snížit spotřebu chemických čistících látek, což je ekologicky šetrnější a méně agresivní přístup k čištění odpadních vod.

 

  1. Optimalizace činnosti zařízení: Bakterie do čov pomáhají udržovat biologický rovnováhu v čističce a optimalizovat její činnost. To může zahrnovat i podporu dalších mikroorganismů, které jsou klíčové pro biologický rozklad odpadních vod. Tip - s biologickou pěnou, která často signalizuje přemnožení vláknitých bakterií, které si pochutnávají zejména na tucích a mastnotě, si poradí náš bioenzymatický přípravek Sanbien Liquid XP 2001

 

  1. Dlouhodobá účinnost: Kvalitní přípravek může poskytovat dlouhodobou účinnost, pokud jsou správně vybrány a používány v souladu s doporučeními výrobce.

 

Shrnutí

Je důležité vybrat bakterie do čov odpovídající konkrétním potřebám daného zařízení a pravidelně sledovat stav a účinnost celého systému. Při výběru produktu si vždy přečtěte informace na etiketě a případně se poraďte s výrobcem nebo odborníkem na odpadní vody. Nevíte si rady? Zavolejte nebo napiště nám

 

Kompletní sortiment našich bakterií do čov najdete ZDE

 

Mohlo by Vás také zajímat:

 

Kdy dát do čističky bakterie

Jak funguje čov

Hustá hnědá pěna v ČOV

Sanbien Liquid XP 2001

Nejlepší bakterie do čovklíč ekologickému a efektivnímu čištění