Jaké bakterie do ČOV?

Čističky odpadních vod jsou klíčovou součástí infrastruktury měst a obcí, mající za úkol minimalizovat negativní dopady lidské činnosti na životní prostředí. Jedním z klíčových prvků, které umožňují čističkám odpadních vod účinně fungovat, jsou bakterie. Často si klademe otázku, jaké bakterie do ČOV nasypat, aby zařízení fungovalo, tak jak má. Odpověď je naštěstí jednoduchá.

 

 Jaké bakterie do čov (3)

Aerobní bakterie

Domácí čistírna odpadních vod funguje na principu aerobního čistění. Aerobně znamená za přístupu kyslíku, o jehož pravidelný přísun se stará membránové čerpadlo. Klíčovou roli zde hrají bakterie, které mají schopnost přirozeně rozkládat organické látky ve vodě. V případě ČOV se tedy jedná o bakterie aerobní. Aerobní bakterie pro svůj metabolismum kyslík nezbytně potřebují a nemohou bez něj fungovat. Nabídku našich přírodních aerobních bakterií do ČOV najdete zde.

 Bakterie do čov

Anaerobní bakterie 

Anaerobním bakteriím se naopak daří v prostředí bez přítomnosti kyslíku. V kontextu domovních odpadních systemů se tedy s nimi setkáváme např. v septicích a žumpách. Ty pro svůj provoz nepotřebují vzduchové čerpadlo, potažmo tedy ani elektřinu. Proto, pokud kupujeme bakterie do septiku nebo bakterie do žumpy, mějme na paměti, že se musí jednat o bakterie anaerobní. Náš sortiment přírodních bakterií do žump a septiků najdete zde

 Bakterie do septiku_1

Jaké bakterie do ČOV – shrnutí

 

Bakterie jsou mikroorganismy, které mají schopnost rozkládat organický materiál ve vodě. V čistírnách odpadních vod hrají klíčovou roli v průběhu biologického čištění. Během tohoto procesu jsou bakterie schopny metabolizovat organické látky - tato jejich činnost významně snižuje znečištění vody a umožňuje její bezpečné vrácení do životního prostředí.

Nemusíme se tedy již více trápit otázkou “jaké bakterie do ČOV” -  do domácí ČOV dávkujeme bakterie aerobní.

 

 

Mohlo by Vás dale zajímat:

Kdy dát do čističky bakterie

Co nepatří do čističky odpadních vod

Hustá hnědá pěna v ČOV

Jak odstranit zápach z ČOV

Jak funguje ČOV

Nejlepší bakterie do ČOV

Sanbien Liquid XP 2001